Via Internet gaan opzoeken wat digibesitas is, is zoiets als met je auto in de file gaan staan om naar het autosalon te gaan. Digibesitas is een nieuwe term die de wereld is ingestuurd door de Gentse professor De Marez na onderzoek over het gebruik van digitale media.
Liep je amper 15 jaar geleden door de stad met een mobiele telefoon, dan waren er 2 mogelijkheden: ofwel werd je er van verdacht een snob te zijn, ofwel vond men dat je een druk bezet persoon was die overal bereikbaar moest zijn. Durf je hooguit 1 decennium later beweren dat je geen GSM hebt, dan word je bekeken alsof je van een andere planeet komt. Dit alles toont aan hoe snel de digitale wereld evolueert. Maar nog meer toont het aan hoe moeilijk het is om deze snelle evolutie te volgen. En dat kan bij heel wat mensen parten spelen.
Op dit moment een plaats vinden waar geen "scherm" aanwezig is, is een behoorlijk zware klus. Onze huizen hangen vol van de schermen, stappen we in onze auto dan flitst ook daar meteen een scherm aan (gps, dvd-speler) en langs de wegen worden verkeersborden langzaam maar zeker verdrongen door zogezegd "slimme schermen". Professor De Marez liet onderzoek uitvoeren bij meer dan 2000 personen. Enkele vaststellingen van dit onderzoek doen toch wel eventjes de wenkbrauwen fronsen:
Is dat dan allemaal zo erg? Los van de discussie of deze apparaten al dan niet voor stralingsgevaar zorgen, is er een nog veel groter risico: het risico op verzadiging. Zaken zoals sociale media zijn namelijk niet in de plaats van iets anders gekomen, maar bovenop andere zaken. En dit kan er toe leiden dat we aan de grens komen van onze mogelijkheden om informatie te verwerken. En flirten met de grens van je mogelijkheden, loopt meestal fout af. Ligt hier misschien één van de oorzaken van het stijgende aantal burnouts bij jongeren?
Wat veroorzaakt depressies? Ontdek hier 7 verrassende redenen waarom je depressief bent!
Lees het volledig artikelBen je soms heel wanhopig over de mensheid omdat het lijkt alsof er bijzonder veel meer slechte mensen zijn, dan goede? Zijn wij als mens te egoïstisch? Denken we te veel na over wat we zelf willen? Of denken we zo cynisch over mensen omdat we te veel op het internet zitten? De waarheid is iets complexer dan dat…
Heb je het gevoel dat je altijd dezelfde dingen doet en nergens komt? Het komt vaak voor dat je het gevoel hebt vast te zitten in een sleur.
Op minder dan 10 jaar tijd is het gebruik van medicatie tegen allergieën met maar liefst 70% gestegen. Op zich is dit een schokkende vaststelling. Nog schokkender wordt het als Didier Ebo van het UZ Antwerpen hierbij beweert dat allergieën langzaam maar zeker epidemieën aan het worden zijn.
Er zijn te veel tegenstrijdige berichten rond gezondheidsadvies. Het zorgt voor te veel verwarring. Het ene jaar is boter slecht voor je, en margarine beter. Het jaar erop is het omgekeerd. Het ene artikel spreekt over een te zware belasting van je gewrichten bij het joggen; het andere artikel zegt dat het goed voor je is omdat het je botten versterkt.
De winter loopt op zijn einde en we snakken allemaal naar die langverwachte zonnestralen. Waar blijven die heerlijke lentedagen, de verlengde weekends en de lange zomeravonden toch! De vermoeidheid slaat bij ons allemaal toe en we kunnen niet wachten tot de winter over is.
Slechte gewoontes verspillen je energie en tijd. Ze verstoren je leven, brengen je gezondheid in gevaar en weerhouden je ervan je doelen te bereiken. Dus waarom hebben we ze? En wat kunnen we doen om onze slechte gewoontes te doorbreken?
Eigenlijk is het aan te raden om niet meer te eten enkele uren voor het slapengaan. Maar we weten allemaal hoe verleidelijk het is om ’s avonds nog een hapje te verorberen.
Iedereen is uniek, zelfs in hun eigen slechte gewoontes of negatieve karaktereigenschappen. Hier zijn tips om je negatieve aspecten in balans te brengen!
Waarom voel je vlinders aan het begin van een nieuwe romance, en hoe kun je de vlam in een langdurige relatie brandend houden als de eerste vonk begint te vervagen? Aan het begin van een nieuwe relatie ben je echt helemaal in de wolken met dat ‘first-date’ vlindergevoel in je buik.
Ben je niet zeker welke Bachbloesems jou kunnen helpen? Neem vrijblijvend contact op met Tom en krijg gratis persoonlijk advies.