Bach bloesem advies

Bach bloesem op maat - Wizard

Inhoud 50 ml

  • Aanbevolen kuur

Onmiddellijk leverbaar
GRATIS verzending vanaf € 30.00

BTW Incl.

Is de wereld zoals we die kennen voorbij?

Is de wereld zoals we die kennen voorbij

COVID-19 heeft de wereld de afgelopen maanden flink op zijn kop gezet en regeringen over de hele wereld moesten ongekende maatregelen nemen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De snelle veranderingen hebben een grote impact gehad op bijna elk aspect van ons leven. Maandenlang geen familie en vrienden kunnen ontmoeten, online winkelen, thuiswerken met Zoom-conferenties, maskers dragen, vakantie in het buitenland afzeggen: we hebben moeten wennen aan een heel andere manier van leven. In deze onzekere tijd lijkt het er soms op dat de dingen nooit meer zullen worden zoals ze waren. Maar… is dat wel zo?

De wereld is door vele pandemieën geteisterd en de mensheid is daarin altijd veerkrachtig en inventief mee omgegaan. En hoewel corona het leven overhoop heeft gegooid, zijn er toch ook nog veel dingen hetzelfde gebleven. Bovendien zijn lang niet alle veranderingen ten nadele van de samenleving en je eigen leven.


Positieve ontwikkelingen door een pandemie

Toen de dodelijke Spaanse griep in 1918 de wereld overspoelde, zei men dat de wereld nooit meer hetzelfde zou zijn. De Eerste Wereldoorlog liep ten einde en met zoveel mensen in beweging was het virus gemakkelijk te verspreiden. Dokters hadden in die tijd weinig effectieve behandelingen tegen de nieuwe ziekte. Wereldwijd waren er 50 miljoen doden.

De Spaanse griep was een tragedie voor talloze families en individuen, toch leek iedereen het met een paar jaar te zijn vergeten. De tijd ging verder. Daarnaast leidde de Spaanse griep tot een ommekeer in de gezondheidszorg. Regeringen realiseerden zich dat bij een epidemie je een gehele bevolking moet kunnen behandelen in plaats van een enkel individu. Hierdoor werden er effectievere manieren ontwikkelt voor het verlenen van zorg.

Vergeet niet: de wetenschap is nu veel verder vooruit dan in 1918 en wetenschappers weten veel meer over virusverspreidingen en medische behandelingen. Teams van onderzoekers over de hele wereld racen om vaccins te produceren en naarmate we meer leren over de zorg voor COVID-19-patiënten, sterven er veel minder patiënten aan de ziekte.

Verandering kan ook goed zijn

Hoe lang zal de pandemie duren? Daar kan niemand antwoord opgeven. Het kan een kwestie zijn van maanden tot jaren. Het is wel zo dat we een keerpunt in de geschiedenis meemaken en dat het leven door corona verandert. Sommige dingen zullen niet meer teruggaan naar vroeger. Maar dit is niet allemaal slecht nieuws. Het biedt namelijk veel mogelijkheden voor een groenere, meer gezinsvriendelijke manier van leven. Daarbij kijken we met meer waardering naar al die harde werkers in de zorg, fabrieken en supermarkten. De overheid heeft meer bedrijven geholpen om ervoor te zorgen dat zoveel mogelijk mensen hun baan konden behouden. En, indien mogelijk, werken we meer vanuit huis of overleggen we met een arts via internet en beeldbellen. Dat scheelt veel verkeer.

Positieve gevolgen

Het moeilijkste is misschien nog wel dat we vrienden en familieleden hebben moeten missen. Toch is het gemakkelijker nu dan in 1918 om contact te hebben met je dierbaren. Videobellen, tekstberichtjes, foto’s via social media en gewoon bellen helpen om in contact met elkaar te blijven. Er is de afgelopen maanden meer contact gezocht met elkaar dan anders. En als je elkaar een tijdje niet ziet, heb je ook meer om over te praten.

Hoewel het niet voor iedereen ideaal is, lijkt het erop dat thuiswerken voor minstens een deel van de week de norm wordt. Omdat er minder mensen pendelen, zou de uitstoot van koolstof moeten afnemen. Door de reistijd tot een minimum te beperken, zullen werknemers meer vrije tijd hebben om met hun gezin of aan een sport of hobby te besteden.

Mensen zorgen beter voor zichzelf. Meer dan ooit gaan we in de frisse lucht op pad, terwijl we genieten van onze dagelijkse beweging. Met gesloten sportscholen zijn velen thuis aan het sporten, bijvoorbeeld via online sportvideo’s.

Meer oog voor elkaar, is ook een positief gevolg van de pandemie. We hebben massaal boodschappen gedaan voor de kwetsbare mensen in de samenleving. Ook kinderen hebben zich hiervoor ingezet. Dat is toch het behouden waard?

Blijf geestelijk gezond en focus op positieve emoties

Makkelijk? Nee, deze periode is verre van makkelijk en iedereen maakt zich wel in mindere of meerdere mate over dit virus. Zorgen maken over COVID-19 kan vermoeiend zijn en eist een emotionele tol, vooral voor iedereen die al last heeft van angst. Een van de meest effectieve manieren om met angst om te gaan is om bewust te zijn van de dingen die voor jou belangrijk zijn. Haal het beste uit elke dag en neem de tijd om de kleine dingen in het leven te waarderen: ‘s morgens koffie in de tuin, een wandeling in het bos, het bakken van een taart met de kinderen… er is altijd wel een positief moment te vinden. Natuurlijk willen we weer terug naar hoe het was, maar dat zal niet meer komen. Zit je vast in de angst voor het feit dat ‘zoals het vroeger was’ nu echt verleden tijd is? Ondersteun jezelf dan eens met Bach bloesem Supermix 5. Deze mix ondersteunt je bij paniekaanvallen, stress en slapeloosheid.

Gecreëerd door Tom Vermeersch ()

Tom Vermeersch

Tom Vermeersch is een gecertificeerde psycholoog en Bachbloesemexpert met meer dan 30 jaar ervaring.

Andere artikelen

Een nieuw jaar, een nieuwe ik

Waarom zou je jezelf niet aan een verandering toewijden dit jaar? Hier zijn onze tips om je goede voornemens vol te houden.

Zes dingen waarvan we denken dat ze ons gelukkig maken, maar dat niet doen!

Als je denkt aan dingen die je gelukkig zullen maken, wat zijn dan de beelden die in je opkomen? Rijkdom, schoonheid, een droomhuis, lange vakanties, een top auto? Geluk is geen constante in het leven. Bovendien hangt de mate van hoe gelukkig we ons voelen af van de manier waarop we kiezen om ons leven te leiden.

5 tips om het einde van de winter dragelijk te maken!

De winter loopt op zijn einde en we snakken allemaal naar die langverwachte zonnestralen. Waar blijven die heerlijke lentedagen, de verlengde weekends en de lange zomeravonden toch! De vermoeidheid slaat bij ons allemaal toe en we kunnen niet wachten tot de winter over is.

Scheiden doet lijden?

Wat doet een scheiding met kinderen en wat zijn de precieze gevolgen voor kinderen? Voor een kind verandert er na een scheiding plots veel. Wat zijn de gevolgen voor de kinderen van gescheiden ouders?

Signalen dat je kind ongelukkig is

Volgens cijfers van de WHO lijden meer dan 260 miljoen mensen wereldwijd aan depressie. En niet alleen volwassenen krijgen die diagnose. Kinderen vanaf drie à vier jaar kunnen depressie ervaren.

Riltaline tijdens de examenperiode?

De examenperiode staat weer voor de deur. Voor ouders met studerende jongeren steevast een periode van gigantisch veel stress. Voor de jongere zelf een periode waarin heel wat gevraagd wordt...

Heb jij genoeg veerkracht? Doe de test!

Heb jij genoeg veerkracht of weerbaarheid om de wereld aan te kunnen? Doe onze test, kom te weten hoe weerbaar je bent en hoe je je weerbaarheid of veerkracht kan verbeteren.

5 weetjes over gezond eten

Het is genoegzaam bekend dat gezond eten heel belangrijk is voor ons lichaam. Er gaat geen dag voorbij of we worden om de oren geslagen met tips over wat wel en wat niet gezond is.

Oogjes dicht en snaveltjes toe

Steeds meer Vlamingen gaan slaappillen gaan gebruiken. Maar ook steeds op een jongere leeftijd. Welke gevaren hangen hier aan vast?

Top 5 onzinnige redenen om aan jezelf te twijfelen

Het overkomt iedereen wel eens: twijfelen aan jezelf. Je maakt je zorgen over beslissingen en of je toekomstige uitdagingen die het leven in petto heeft, aan kan. En soms heb je het gevoel dat je gewoon niet goed genoeg bent.

Is de wereld zoals we die kennen voorbij?

Is de wereld zoals we die kennen voorbij?
Is de wereld zoals we die kennen voorbij

COVID-19 heeft de wereld de afgelopen maanden flink op zijn kop gezet en regeringen over de hele wereld moesten ongekende maatregelen nemen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De snelle veranderingen hebben een grote impact gehad op bijna elk aspect van ons leven. Maandenlang geen familie en vrienden kunnen ontmoeten, online winkelen, thuiswerken met Zoom-conferenties, maskers dragen, vakantie in het buitenland afzeggen: we hebben moeten wennen aan een heel andere manier van leven. In deze onzekere tijd lijkt het er soms op dat de dingen nooit meer zullen worden zoals ze waren. Maar… is dat wel zo?

De wereld is door vele pandemieën geteisterd en de mensheid is daarin altijd veerkrachtig en inventief mee omgegaan. En hoewel corona het leven overhoop heeft gegooid, zijn er toch ook nog veel dingen hetzelfde gebleven. Bovendien zijn lang niet alle veranderingen ten nadele van de samenleving en je eigen leven.

Bach bloesem mix op maat

Bach bloesem op maat :

  • samenstelling voor jou persoonlijk
  • op basis van je klachten en karakter
  • Bach bloesem wordt door Tom uitgekozen
  • geeft snel en goed resultaat
Klik hier en ontdek Bach bloesem op maat - Wizard

Positieve ontwikkelingen door een pandemie

Toen de dodelijke Spaanse griep in 1918 de wereld overspoelde, zei men dat de wereld nooit meer hetzelfde zou zijn. De Eerste Wereldoorlog liep ten einde en met zoveel mensen in beweging was het virus gemakkelijk te verspreiden. Dokters hadden in die tijd weinig effectieve behandelingen tegen de nieuwe ziekte. Wereldwijd waren er 50 miljoen doden.

De Spaanse griep was een tragedie voor talloze families en individuen, toch leek iedereen het met een paar jaar te zijn vergeten. De tijd ging verder. Daarnaast leidde de Spaanse griep tot een ommekeer in de gezondheidszorg. Regeringen realiseerden zich dat bij een epidemie je een gehele bevolking moet kunnen behandelen in plaats van een enkel individu. Hierdoor werden er effectievere manieren ontwikkelt voor het verlenen van zorg.

Vergeet niet: de wetenschap is nu veel verder vooruit dan in 1918 en wetenschappers weten veel meer over virusverspreidingen en medische behandelingen. Teams van onderzoekers over de hele wereld racen om vaccins te produceren en naarmate we meer leren over de zorg voor COVID-19-patiënten, sterven er veel minder patiënten aan de ziekte.

Verandering kan ook goed zijn

Hoe lang zal de pandemie duren? Daar kan niemand antwoord opgeven. Het kan een kwestie zijn van maanden tot jaren. Het is wel zo dat we een keerpunt in de geschiedenis meemaken en dat het leven door corona verandert. Sommige dingen zullen niet meer teruggaan naar vroeger. Maar dit is niet allemaal slecht nieuws. Het biedt namelijk veel mogelijkheden voor een groenere, meer gezinsvriendelijke manier van leven. Daarbij kijken we met meer waardering naar al die harde werkers in de zorg, fabrieken en supermarkten. De overheid heeft meer bedrijven geholpen om ervoor te zorgen dat zoveel mogelijk mensen hun baan konden behouden. En, indien mogelijk, werken we meer vanuit huis of overleggen we met een arts via internet en beeldbellen. Dat scheelt veel verkeer.

Positieve gevolgen

Het moeilijkste is misschien nog wel dat we vrienden en familieleden hebben moeten missen. Toch is het gemakkelijker nu dan in 1918 om contact te hebben met je dierbaren. Videobellen, tekstberichtjes, foto’s via social media en gewoon bellen helpen om in contact met elkaar te blijven. Er is de afgelopen maanden meer contact gezocht met elkaar dan anders. En als je elkaar een tijdje niet ziet, heb je ook meer om over te praten.

Hoewel het niet voor iedereen ideaal is, lijkt het erop dat thuiswerken voor minstens een deel van de week de norm wordt. Omdat er minder mensen pendelen, zou de uitstoot van koolstof moeten afnemen. Door de reistijd tot een minimum te beperken, zullen werknemers meer vrije tijd hebben om met hun gezin of aan een sport of hobby te besteden.

Mensen zorgen beter voor zichzelf. Meer dan ooit gaan we in de frisse lucht op pad, terwijl we genieten van onze dagelijkse beweging. Met gesloten sportscholen zijn velen thuis aan het sporten, bijvoorbeeld via online sportvideo’s.

Meer oog voor elkaar, is ook een positief gevolg van de pandemie. We hebben massaal boodschappen gedaan voor de kwetsbare mensen in de samenleving. Ook kinderen hebben zich hiervoor ingezet. Dat is toch het behouden waard?

Blijf geestelijk gezond en focus op positieve emoties

Makkelijk? Nee, deze periode is verre van makkelijk en iedereen maakt zich wel in mindere of meerdere mate over dit virus. Zorgen maken over COVID-19 kan vermoeiend zijn en eist een emotionele tol, vooral voor iedereen die al last heeft van angst. Een van de meest effectieve manieren om met angst om te gaan is om bewust te zijn van de dingen die voor jou belangrijk zijn. Haal het beste uit elke dag en neem de tijd om de kleine dingen in het leven te waarderen: ‘s morgens koffie in de tuin, een wandeling in het bos, het bakken van een taart met de kinderen… er is altijd wel een positief moment te vinden. Natuurlijk willen we weer terug naar hoe het was, maar dat zal niet meer komen. Zit je vast in de angst voor het feit dat ‘zoals het vroeger was’ nu echt verleden tijd is? Ondersteun jezelf dan eens met Bach bloesem Supermix 5. Deze mix ondersteunt je bij paniekaanvallen, stress en slapeloosheid.


Marie Pure

Andere artikelen


Een nieuw jaar, een nieuwe ik

Een nieuw jaar, een nieuwe ik

Waarom zou je jezelf niet aan een verandering toewijden dit jaar? Hier zijn onze tips om je goede voornemens vol te houden.

Lees het volledig artikel

Zes dingen waarvan we denken dat ze ons gelukkig maken, maar dat niet doen!

Zes dingen waarvan we denken dat ze ons gelukkig maken, maar dat niet doen!

Als je denkt aan dingen die je gelukkig zullen maken, wat zijn dan de beelden die in je opkomen? Rijkdom, schoonheid, een droomhuis, lange vakanties, een top auto? Geluk is geen constante in het leven. Bovendien hangt de mate van hoe gelukkig we ons voelen af van de manier waarop we kiezen om ons leven te leiden.

Lees het volledig artikel

tips-bij-einde-van-de-winter

5 tips om het einde van de winter dragelijk te maken!

De winter loopt op zijn einde en we snakken allemaal naar die langverwachte zonnestralen. Waar blijven die heerlijke lentedagen, de verlengde weekends en de lange zomeravonden toch! De vermoeidheid slaat bij ons allemaal toe en we kunnen niet wachten tot de winter over is.

Lees het volledig artikel

shutterstock_90897806

Scheiden doet lijden?

Wat doet een scheiding met kinderen en wat zijn de precieze gevolgen voor kinderen? Voor een kind verandert er na een scheiding plots veel. Wat zijn de gevolgen voor de kinderen van gescheiden ouders?

Lees het volledig artikel

Signalen dat je kind ongelukkig is

Signalen dat je kind ongelukkig is

Volgens cijfers van de WHO lijden meer dan 260 miljoen mensen wereldwijd aan depressie. En niet alleen volwassenen krijgen die diagnose. Kinderen vanaf drie à vier jaar kunnen depressie ervaren.

Lees het volledig artikel

rilatine

Riltaline tijdens de examenperiode?

De examenperiode staat weer voor de deur. Voor ouders met studerende jongeren steevast een periode van gigantisch veel stress. Voor de jongere zelf een periode waarin heel wat gevraagd wordt...

Lees het volledig artikel

Heb jij genoeg veerkracht Doe de test!

Heb jij genoeg veerkracht? Doe de test!

Heb jij genoeg veerkracht of weerbaarheid om de wereld aan te kunnen? Doe onze test, kom te weten hoe weerbaar je bent en hoe je je weerbaarheid of veerkracht kan verbeteren.

Lees het volledig artikel

gezonde voeding

5 weetjes over gezond eten

Het is genoegzaam bekend dat gezond eten heel belangrijk is voor ons lichaam. Er gaat geen dag voorbij of we worden om de oren geslagen met tips over wat wel en wat niet gezond is.

Lees het volledig artikel

slaappillen

Oogjes dicht en snaveltjes toe

Steeds meer Vlamingen gaan slaappillen gaan gebruiken. Maar ook steeds op een jongere leeftijd. Welke gevaren hangen hier aan vast?

Lees het volledig artikel

Top 5 onzinnige redenen om aan jezelf te twijfelen

Top 5 onzinnige redenen om aan jezelf te twijfelen

Het overkomt iedereen wel eens: twijfelen aan jezelf. Je maakt je zorgen over beslissingen en of je toekomstige uitdagingen die het leven in petto heeft, aan kan. En soms heb je het gevoel dat je gewoon niet goed genoeg bent.

Lees het volledig artikel

Bachbloesems zijn geen geneesmiddelen maar onschadelijke plantaardige extracten die gebruikt worden ter ondersteuning van de gezondheid.

© 2025 Mariepure - Webdesign Publi4u

Krijg gratis advies voor jouw probleem

Ben je niet zeker welke Bachbloesems jou kunnen helpen? Neem vrijblijvend contact op met Tom en krijg gratis persoonlijk advies.

tom vermeersch
Tom Vermeersch

Ja, ik wil gratis advies

Nee, dank je. Ik zoek het zelf wel uit....