Als het blaadje van 15 augustus van de kalender is gehaald, dan begint het in heel wat gezinnen te kriebelen. Het einde van de vakantie kondigt zich stilletjes aan en de stress voor het nieuwe schooljaar kan aan zijn intrede beginnen.
Wie kinderen - jong of half volwassen - in huis heeft, kent maar al te goed de sfeer van die laatste vakantiedagen. De jongeren zelf kijken doorgaans met heimwee naar de zalige periode die achter hen ligt. De ouders weten dat ze hun bengels moeten gaan klaarstomen voor het nieuwe schooljaar. Ook al liggen er vaak al maanden schoolse spullen in sommige warenhuizen, toch wordt het nu menens. En het aankopen van die spullen kan voor een flinke hap zorgen uit het budget van de ouders. De universiteit van Leuven berekende bijvoorbeeld dat de kosten om een student aan het schooljaar te laten beginnen in het secundair al gauw om en bij de 600 euro kosten. Hierbij dient men rekening te houden met het feit dat dit bedrag al dateert van meerdere jaren geleden. Eveneens moet men er rekening mee houden dat er in het secundair (nog) geen inschrijvingsgeld dient te worden betaald. Kortom, als ouders in deze tijd van het jaar eens een slapeloos nachtje hebben, dan is het niet omdat de muziek van één of ander zomerfestival te luid staat. De vele zorgen om het kind (of de kinderen) te laten studeren zijn bij heel wat ouders niet van de minste.
Ook de jongere heeft het in deze periode vaak lastig. Na anderhalve maand zorgeloos door het leven te gaan, rijzen nu allerlei vragen:
Het departement Onderwijs heeft onderzocht waar de meeste leerlingen zich zorgen over maken. Zij kwamen tot de vaststelling dat leerlingen vooral bekommerd zijn over het schoolklimaat (= de sfeer die er binnen een school heerst).
Ook al is het laatste gedeelte van de vakantie niet meteen het aangenaamste, toch is het goed om niet enkel aan de kommer en kwel te denken. Zowel ouders als kinderen kunnen er deze laatste vakantiedagen voor zorgen dat men meer relaxt het nieuwe schooljaar in gaat. Voorbeelden van zaken die men kan doen zijn:
En als de temperaturen die laatste dagen nog eventjes mee willen, schakel dan het televisietoestel uit en ga gezellig samen mijmeren over de mooie momenten van de voorbije vakantie. Wie weet komen er dan al plannen naar boven voor de volgende vakantie.
Ben je soms heel wanhopig over de mensheid omdat het lijkt alsof er bijzonder veel meer slechte mensen zijn, dan goede? Zijn wij als mens te egoïstisch? Denken we te veel na over wat we zelf willen? Of denken we zo cynisch over mensen omdat we te veel op het internet zitten? De waarheid is iets complexer dan dat…
Veel mensen zijn teleurgesteld wanneer anderen niet aan hun verwachtingen voldoen. Echter, als je altijd te veel van een ander verwacht, is dat niet gezond. Niet voor jezelf en niet voor de ander. Voel je jezelf vaak in de steek gelaten door je familie, vrienden, collega’s of zelfs vreemden, dan kan het zijn dat je onrealistische ideeën hebt over hoe mensen zich zouden moeten gedragen.
Lees het volledig artikelHeb jij last van een bore-out? Wanneer komt het voor en wat zijn de gevolgen? Klik hier om verder te lezen en meer te weten te komen over een bore-out.
Lees het volledig artikelWat veroorzaakt depressies? Ontdek hier 7 verrassende redenen waarom je depressief bent!
Lees het volledig artikelVoel jij je neerslachtig en een beetje verdrietig? Je bent zeker niet alleen! We voelen ons allemaal wel eens verdrietig. Het is een normale menselijke emotie. Soms is het duidelijk wat onze depressie heeft veroorzaakt. Veel voorkomende redenen om je verdrietig te voelen zijn onder andere het overlijden van een dierbare, het einde van een relatie, verliezen van je baan of geldproblemen. Maar het is niet altijd overduidelijk waarom je niet lekker in je vel zit.
Lees het volledig artikelHet leven is niet altijd rozengeur en maneschijn, en iedereen maakt wel eens iets mee wat men liever niet had meegemaakt. Hoe kan je het verleden loslaten? Lees hier 5 tips.
Is meedoen aan de Ramadan of vasten eigenlijk wel gezond? Ontdek het in dit artikel!
Lees het volledig artikelHet verlies van een familielid of goede vriend is waarschijnlijk een van de moeilijkste uitdagingen die het leven ons biedt. Als we een partner, ouder, broer of zus hebben verloren, is de kans groot dat we intens verdriet ervaren.
Om de 6 seconden sterft er iemand omwille van het roken. Daarmee is roken zowat het monster dat de meeste slachtoffers opeist.
Lees het volledig artikelAls ouders maken we ons vaak zorgen bij een slecht rapport op school, soms zelfs meer dan ons kind! Gaan de punten erop achteruit, dan begin je redenen te zoeken en of je iets kan doen om te helpen.
Ben je niet zeker welke Bachbloesems jou kunnen helpen? Neem vrijblijvend contact op met Tom en krijg gratis persoonlijk advies.